Manji gradski vrt osmišljen je kao produžetak dnevnog boravka za obiteljska druženja. Uz funkcionalnu i estetsku komponentu nužno je bilo osigurati i privatnost njegovih korisnika.

   Krajobraznim uređenjem nastojalo se prepoznati, istaknuti i sačuvati kocepciju parkovno oblikovanog prostora vizualno sjedinjenog s okolnim krajobrazom. Cilj je bio postići što bolju integriranost postojećeg biljnog pokrova i ostalih strukturnih elemenata s novounesenim sadržajima i biljnim vrstama, a sa što manje intervencija u prostoru. Ovakvim pristupom stvorena je harmonična i oblikovno usklađena cjelina te postignut ugođaj umirujućeg i prirodi bliskog prostora.

    Zahtjev investitora bio je formirati japanski vrt. Prostor je zamišljen za gledanje kroz prostrane staklene stijene iz kuće te svakodnevno vizualno uživanje u njegovim umirujućim karakteristikama. 

     Projektni zadatak uključivao je formiranje više boravišnih mjesta za korisnike apartmana. Ambijent starog zagrebačkog dvorišta u kojem dominiraju zidovi od prastare cigle podržan je i naglašen unošenjem novih elemenata poput izbora keramike, rasvjetnih tijela, a što se skladno nadopunjuje s modernim komponentama uređenja. Od elemenata modernog karaktera zamišljeni su vertiklani vrt kao akcent u prostoru, metalne žardinjere stroge geometrijske forme, sadnja koja podrazumijeva ponavljanje iste biljne vrste i drveni elementi izrađeni po mjeri koji unose toplinu u prostor.

   Zaštita od nepoželjnih pogleda iz susjedne zgrade postignuta je formiranjem vertikalnog zelenog zida (vertikalnog vrta) s biljnim vrstama prilagođenim mikrolokaciji.

     Kroz vrt nas vodi pomno osmišljena pješačka komunikacija koja ga vizualno povećava, čini interesantnijim te potiče na razgledavanja (istraživanje) vrta

  Lebdeće stube od betonskih blokova s ugrađenim rasvjetnim tijelima uz svoju funkcionalnu komponentu postaju središnje akcent u ovom vrtu.